╰☆ HRAD DOUBRAVKA ☆╮

Na tomto výletu mě doprovázel náš miláček. Díky němu dostali jsme se i do míst, kam má veřejnost přístup zakázán. Takže bylo snažší čerpat energii tohoto hradu. 

MINULOST MÍSTA

Toto místo je protkané staletími, kdy koncem 15. století se tento majestátný hrad začal stavět. Mezi jinými ho měl ve svém držení také Rudolf II, ale to jen tak pro zajímavost. Na tomto místě je cítit hodně bolesti, nerozhodnosti, střídání pánů, dobývání a pustošení. Je zde cítit kouř a žár, stejně jako negativní energie těch, kteří zde zanechali svou neblahou stopu. 

PŘÍTOMNOST MÍSTA

Nyní není hrad majestátným hradem, jsou zde vidět odstavená auta, vysílače, a to vše narušuje energii tohoto místa. Pokud se zahloubáte na chodbách, pak pocítíte také chodby času a nejednoho ducha, který zde přebývá. Tito duchové již zvykli si na přítomnost lidí a nijak se neprojevují, tedy energie poltergeista tu cítit není. Kolem hradu máte pocit, jako by vás pozorovali neviditelné oči. Výhled je zde nádherný, na celé Teplice, Prosetice, cítíte se jako ptáci při pohledu na krrajinu. Pozitivní energii sem jistě vnáší také "rytíři šermíři", lidé polikající oheň, kteří jsou naprosto úžasní, zvláště v období měsíce září. Jistě stojí za podívanou a mohu doporučit všem. Takoví rytíři bránící hrad zde skutečně přebývali, a duše některých z nich ještě přebývají. 

BUDOUCNOST MÍSTA

Toto místo milují také andělé, zvláště okolí tohoto hradu, a v budoucnu tomu nebude jinak. Můžete se zde setkat s archandělem Urielem, vnímat jeho sílu a lásku. Někteří lidé po návštěvě tohoto hradu a jeho okolí mívají poté věštecké sny, které jim ukazuje během spánku právě Uriel. Je to nezapomenutelné setkání, a Uriel bude střežit toto místo i v době, kdy my již tu nebudeme. 

ZÁVĚR: Mohu toto místo vřele doporučit k návštěvě, pokud řešíte něco důležitého, nebo jste nerozhodní. Projděte si celou cestu lesem až na tento hrad, můžete čerpat cestou ztracenou energii. A nahoře, až tam budete, zavřete oči a spojte se s Urielem, který ukáže vám vaší další cestu životem. 

 

╰☆ ZÁMECKÁ ZAHRADA TEPLICE ☆╮

Zajímavostí této zahrady jsou opičky, které se tu chovají již dlouhou dobu. Jsou to makakové a jistě stojí za zmínku, že nyní jsou v pavilonu se sklem, ale v dobách mého dětství tomu tak nebývalo. Ale lidé jsou zlí, krmili je a ne všichni to s našimi makaky mysleli dobře. Ale i tak je na ně krásný pohled. V zámecké zahradě najdete také dva rybníky s labutěmi a kachnami. V zámeckém parku se prohánějí veverky, které si od vás vezmou také oříšek, pokud jste dost trpěliví. 

MINULOST MÍSTA

Francouzský styl kopíroval vkus tehdejších majitelů, než byl přestavěn na dnešní anglický styl. V minulosti procházela tato zahrada mnohými úpravami, někdy šťastnými, někdy nešťastnými. Chudobou se však nevyznačovala, když ji tehdejší páni budovali. Ale protože na místě, kde nyní stojí, byla velice negativní energie, zřejmě dalo dost práce vybudovat ji do krásné podoby plné stromů. Některé rostliny se uchytily, jiné ne. Stále jmění nejednoho z držitelů této zahrady. Po přestavbě na anglickou zahradu však dostala zcela jiný ráz a jinou energii. Tehdejší držitel obětoval této zahradě vše, proto také vzkvétala a žila z jeho energie. Tohoto pána můžeme tam potkat i nyní, neboť tak miloval tuto zahradu, že se sem po své smrti vrátil a dohlíží na ní. 

PŘÍTOMNOST MÍSTA

Je zde krásná pozitivní energie, která prostupuje celé vaše tělo. Pobyt v této zahradě vám vrátí úsměv na vaší tváři a zažene veškeré chmury. Pouhé bytí v tomto ráji dodá vám také inspiraci, pokud nevíte kudy kam, pokud se v některé záležitosti nemůžete rozhodnout, nebo pokud jen chcete strávit čas na klidném místě. Jsou tu sice promenády, kde můžete se posadit, nebo se dívat na labutě, ale pokud půjdete hlouběji do zahrady, mimo vyznačené cesty, ucítíte tam zcela jinou energii. Jsou zde také léčivé stromy, které můžete požádat o léčivou sílu, pokud ji zrovna potřebujete. 

BUDOUCNOST MÍSTA

Ani v budoucnu tato zahrada nezanikne, bude dál soužit svému účelu. Bude dál naplňovat lidi energií, tišit dětský pláč a hýčkat všechna zvířátka, která sem zavítají. Tato chlouba Teplic nezanikne, ale bude vzkvétat a růst. 

ZÁVĚR: Jistě se vyplatí vážit cestu a projít si tuto zahradu, načerpat sílu a pak spočinout v klidném spánku doma.